تلفن تماس

09130330171

ایمیل

armanigroup.isf@gmail.com

مراحل نصب پارکت لمینت

قبل از مراحل نصب پارکت لمینت باید گفت که یکی از پرکاربرد ترین کفپوش هایی می باشد که امروزه با توجه به رونق پروژه های بازسازی مورد استفاده قرار می گیرد. که از مهم ترین مزایای پارکت و لمینت تنوع طرح های زیاد در کنار نصب بسیار سریع و راحت آن می باشد. نحوه تولید آن باعث شده که نصبی ساده و آسان را داشته باشد. که باید بگوییم که تقریباً به شما این امکان را می دهد که روی هر زیر ساختی و بستری صاف نصب کنید.

۷ مرحله نصب کفپوش پارکت لمینت را به زبانی ساده دکوراسیون آرمانی برای شما توضیح داده است.

1. مجموعه آمادگی های قبل از نصب

 • ابتدا مساحت اتاق یا فضایی که قرار است آن را با کفپوش پارکت کنید محاسبه کرده و با اضافه کردن ۱۰ درصد به مساحت فضا، کفپوش پارکت لمینت مورد نظر خود را سفارش دهید.
 • قبل از اقدام به نصب، جعبه های کفپوش لمینت را ۴۸ ساعت در فضایی که قرار است نصب شوند قرار دهید.
 • وجود پارکت لمینت در محل باعث می شود در محیط نصب کاملا هم دما شود و انقباض یا انبساط پارکتهای لمینت به زیبایی نهایی کار شما آسیب وارد نکند.
 • مواد و مصالح و ابزار لازم جهت اجرای کفپوش های پارکت لمینت توسط نصاب اماده شده باشد.
 • دستور العملهای ایمنی در حین نصب باید توجه شود.

2. آماده سازی فضای محل نصب

 • یکی از مهمترین ویزگی های پارکت لمینت قابلیت نصب روی بسترهای گوناگونمی باشد و کفپوش پارکت را می توان روی کفهای از جمله بتنی، سنگ، موزائیک و … به شرطی که سطحی زیر ساخت تراز و هموار را ایجاد کرده باشد را می توان اجرا نمود.
 • قبل از شروع به نصب پارکت لمینت باید کف موجود را کاملا تمیز کنید، و بستر کار باید عاری از گرد و خاک و همچنین عاری از رطوبت و کاملاً باید محیط نصب خشک باشد.
 • حداکثر رطوبت نسبی مجاز کف برای نصب پارکت لمینت ۱۲% می باشد. اگر کفسازی ریز کار یا محل تازه اجرا شده است باید صبر کرده تا کاملاً خشک شود.
 • باید سطح کف زیرکار (بستر کار) را کاملا تراز باشد. در صورتی که لازم باشد باید توسط ساب زدن و ملاتهای ترمیمی سطح بستر را کاملا تراز کرده باشید.
 • اگر سیستم گرمایش از کف استفاده می کنید باید حتماً قبل از نصب این مورد را با نصاب پارکت و لمینت در میان بگذارید. تا پارکت مناسب برای محیط در اختیارشما بگذارد. و نکته سیستم گرمایش از کف این است که حداقل برای ۳ هفته باید سیستم گرمایش از کف را خاموش نمایید.

3. اجرای فوم محل نصب 

 • باید قبل از نصب پراکت لمینت باید یک لایه فوم روی کف موجود زیر ساخت اجرا شود. که جنس این فوم ها از پلی یورتان، پلی اتیلن و … می باشد. و برای اکثر فضاها فوم زیر ساخت با ضخامت ۳ میلیمتر پیشنهاد می شود.
 • ابتدا باید فوم ها را بصورت لب به لب روی سطح کف پهن کنید. و لبه های فوم را توسط نوار چسب به یکدیگر متصل کنید. نکته این کار این است که لبه های فوم نباید روی یکدیگر قرار گرفته باشد.
 • تمام سطح کف را توسط این فوم عایق پوشش دهید و تا جایی که امکان دارد فوم ها صاف و یکدست پهن شده باشد.

4. اجرا نصب کفپوش پارکت لمینت مرحله اول

بعد از تکمیل نصب فوم برای زیر ساخت نوبت به اجرای کفپوش می رسد. پارکت لمینت را طبق روش زیر نصب نمایید:

 1. ابتدا قبل از شروع به نصب باید پارکت را بررسی کنید و از سلامت تخته ها مطمئن شوید که ترک یا مشکلی نداشته باشند.
 2. باید عرض اتاق را اندازه بگیرید و همچنین مطمئن شوید که عرض اولین و آخرین ردیف تخته های پارکت کمتر از ۹ سانتیمتر نخواهد شد.
 3. در این صورت از عرض ردیف اول پارکت ها باید کاسته شود. برای این کار بایدزپارکت ها را توسط اره های مخصوص برش دهید.
 4. نصب را باید از یک گوشه و از لبه یکی از دیوارها آغاز کرده و کار را تا انتها ادامه دهید.
 5.  حداقل ۱ سانتیمتر فضا باید بین کفپوش و دیوارها باید خالی بماند. و می توانید برای اینکار از قطعات چوبی به عرض ۱ سانتیمتر استفاده کرده  تا این فضا در همه جا ثابت و یکسان شود.
 6. نصب اولین ردیف باید ابتدا اولین تخته پارکت را با رعایت فاصله ۱ سانتیمتری از دیوار قرار داده و پس از نصب قطعه اول تخته دوم و سوم و .. را نصب کرده. این کار را تا انتهای ردیف ادامه دهید. برای اتصال باید لبه های پارکت را با کاملا در یکدیگر چفت و بست نمایید.

اجرا نصب کفپوش پارکت لمینت مرحله دوم

 1. در ادامه مرحله نصب دقت کنید که طول هیچکدام از پارکت ها نباید کمتر از ۳۰ سانتیمتر باشد.
 2. پس از تکمیل نصب اولین ردیف حالا باید ردیف دوم را نصب نمایید. دستور العمل نصب تا آخر یکسان و مشابه خواهد بود.
 3. نکته برای نصب ردیف دوم پارکت های لمینت موارد زیر را به ترتیب انجام دهید:
 4. اولین قطعه ردیف دوم را با رعایت فاصله از دیوار نصب کرده و دقت لازم را داشته باشید که حتما پارکت به ردیف قبلی بخوبی چفت شود.
 5. حواستان باید باشد که کار باید به صورت آجر چین اجرا شود و بندهای عرضی نباید در یک امتداد باشند.
 6. طول این قطعه باید به اندازه ای باشد که حداقل فاصله میان بندهای عرضی ۳۰ سانتیمتر باشد.
 7. بعد از نصب قطعه اول کار را تا انتهای ردیف دوم انجام داده و سپس تمام قطعات نصب شده در ردیف دوم را توسط تجهیزات و ابزار های مخصوص  به خوبی در ردیف اول چفت و بست کنید، تا هیچ فاصله ای میان ردیف ها وجود نداشته باشد.
 8. و باید تمام مراحل را انتها انجام دهید.

5. جانمایی لوله ها و چارچوب در ها

در هنگام نصب پارکت کف در برخی نقاط محیط مانند چارچوب درها و یا لوله های شوفاژ و…باید با استفاده از الگوی برش خاص همان نقطه و یا با استفاده از گردبرها و … کفپوش را به گونه ای برش داد که هم به آسانی نصب شود. تا زیبایی ظاهری آن از بین نرود.

6. پایان اجرای ماستیک

 1. در پایان نصب و اجرای پارکت لمینت ،نباید فاصله به جز میان دیوار و کفپوش ها هیچ فضای خالی دیگری وجود داشته باشد.
 2. بعد از اتمام مراحل نصب تمام قطعات چوبی بین تخته های لمینت و دیوارهای طرفین قرار داده بودید را جمع آوری کرده و از ماستیک یا فتیله های مخصوص پر کردن این فضاها استفاده کرده.

7. اجرا و نصب قرنیز و یراق

بعد از تکمیل نصب پارکت لمینت نوبت به قرنیزها و یراق های مربوط به کفپوش می رسد که باید اجرا شود. نوع قرنیز و طرح و رنگ و … به سلیقه شما یا معمارتان بستگی دارد. که در نصب و اجرای هر کدام از این قرنیز ها نیز با توجه به جنس و طرح و … متفاوت است.

یراقهای مخصوص کفپوش لمینت عموما در محلهایی که بین دو فضای مختلف هستند (به عنوان مثال بین نشیمن و خواب) نصب می شوند و هدف از نصب آنها کنترل حرکت های ناشی از انقباض و انبساط متریال های مختلف است. نصب این یراقها بسیار آسان است. برای مشاوره و اطلاع از قیمت ها و طرح های متنوع با ما در ارتباط باشید طراحی دکوراسیون آرمانی

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام!

پشتیبانان به طور معمول در چند دقیقه پاسخ می دهند. Telegram or send us an email to info@armanideco.com

استعلام قیمت تنها با یک کلیک